Menstruáció és ételpazarlás?

2024 elején merült fel egy lehetséges együttműködés ötlete, azzal a céllal, hogy egy valóban értéket teremtő kampánnyal készülhessünk nőnapra. A szemléletformáló partnerség fő fókuszában a fenntarthatóság mellett a tabutémák megdöntése és az önmagunkkal szembeni törődés, türelem állt.   

Étkezés és menstruáció? 

Az étkezés és a menstruáció közötti megfelelő kapcsolódási pont megtalálása nem volt egyszerű feladat. Mindkét cég számára fontos volt, hogy a kampány ne legyen sem provokatív, sem pedig szájbarágósan edukatív. Szem előtt kellett tartanunk, hogy bár a This is Redy célközönsége kifejezetten azért követi a céget a közösségi oldalakon, mert nyitott a menstruációval kapcsolatos tartalmakra, a Munch feliratkozói teljesen váratlanul fognak találkozni ezzel a témával. Meg kellett találnunk a közös nevezőt abban, hogy az együtt közölt tartalom ne legyenek egyik cég kommunikációjához képest sem túl kevés, vagy túl sok. A könnyed, humoros tartalom mellett döntöttünk, aminek a képi világa nem tartalmazott a menstruációval kapcsolatos elemeket, a leírásban, illetve az együtt készített videók hanganyagában tabuk nélkül beszéltünk a női ciklusról. 

Tabutémák könnyedén 

Amellett, hogy a menstruáció még mindig sok szempontból tabunak számít, a fenntarthatósággal kapcsolatos témák esetenként tagadást, vagy épp szorongást válthatnak ki. Éppen ezért fontosnak tartottuk, hogy egy látványosan edukatív, komoly hangvételű kampány helyett pozitív érzésekkel és természetességgel kapcsoljuk össze ezeket a nem mindig könnyű témákat. A nyereményjáték, az édességekkel és szépségápolási termékekkel megtöltött meglepetés box, illetve a humoros ételkóstoló videók mind azt a célt szolgálták, hogy pozitív megvilágításba helyezzük a két cég fő értékeit. Bemutattuk, hogy bár a menstruáció sokszor fájdalommal jár, jó indok lehet arra, hogy kicsit megálljunk és gondoskodjunk magunkról, illetve hogy ha nem szeretnénk kidobni az ételt, akkor elsőre furcsa kombinációnak tűnő maradékokból is kihozhatunk valami finomat.  

Hogyan készült? 

Az együttműködés két főszervezője Molnár Dóra, a This is Redy társalapítója és Belayane Najoua, a Munch PR&Partnership Leadje voltak. A közös munkában mindkét cég marketingcsapata részt vett, a videókban pedig más csapatok tagjai is feltűntek. 

A közös kommunikáció kezdetét nőnapra időzítettük és egy nyereményjátékot is hirdettünk. A partnerség keretein belül a Munch Market-en elérhetővé vált az Énidő Box, amit a Munch feliratkozói a március 8-án kiküldött hírlevélben is megismerhettek. Három social media videót készítettünk el együtt, ezekben olyan furcsa ételkombinációkat kóstoltunk meg, amiket az Instagramon hirdetett nyereményjátékban résztvevők írtak meg nekünk kommentben: ezek egytől egyig olyan ételek, amiket a követők a menstruációjuk alatt szoktak elkészíteni. A kóstolásokra adott reakciók valódiak voltak, minden jelenetet csak egyszer vettünk fel, hogy a lehető legőszintébb arcunkat mutathassuk meg. Press release formájában is kommunikáltunk a közös munkáról, amit számos jelentős médium közölt (többek között például a Kreatív Online is). 

Egy minden szempontból sikeres együttműködés 

A kampány hatalmas sikerrel zárult, ami a számadatokon túl a szemléletformálásban is megmutatkozik. A nyereményjátékot is tartalmazó kezdőposzt alá közel 500 komment érkezett, ez kiválóan tanúsítja az együttműködés közösségformáló erejét. A Munch Market-en keresztül forgalmazott Énidő Box is rekordott döntött: a Market életében ez volt a legtöbbször megvásárolt meglepetésdoboz. Mindkét cég számára fontos továbbá, hogy egy olyan nőnapi kampányt tudtunk létrehozni és sikeresen levezényelni, ami valóban értéket képvisel. Büszkék vagyunk arra, hogy a két vállalat kommunikációjában a nők megbecsülése nem csupán egy egynapos szlogen, hanem egy szívből jövő küldetés, ami akár a társadalmi tabukkal is felveszi a harcot.